PROJEKTY

MOWTO

MORAVSKÝ MODEL WTO

Projekt simuluje zasedání ministerské konference Světové obchodní organizace. Účastníci v rolích ministrů členských států projednávají reálná témata z jednání WTO, díky čemuž se seznamují se současnými pravidly globálního obchodování.

V rámci samotné ministerské konference si účastníci, v rolích ministrů členských států WTO, vyzkouší mnohaúrovňové vyjednávání na platformách vyjednávacích těles i jednotlivých uskupení a aliancí. Celkem 45 zastoupených států, poskytujících reprezentativní vzorek současného mezinárodního systému i ekonomických přístupů, pomůže účastníkům seznámit se formou simulace s ekonomickým vyjednáváním a světovou politikou.

Akce se koná v závěru jara v Ostravě, registrace jsou spouštěny zhruba v období Velikonoc. Partnerem loňského ročníku byli Patrioti Moravskoslezského kraje.

VEDENÍ PROJEKTU

OLDŘICH HORÁK
GENERÁLNÍ ŘEDITEL

Již druhým rokem studuji Politologii na filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Mezi mé koníčky patří kromě všemožných aktivit ve spolku také politika, airsoft a videohry. Ve spolku se účastním téměř všech simulací, přičemž k organizaci jsem se dostal poprvé u prvního ročníku MOWTO, kde jsem byl jmenován generálním ředitelem. Modelu WTO bych se chtěl nadále věnovat, neboť si myslím, že je to model s obrovským potenciálem.

KLÁRA ŠTĚPÁNKOVÁ
ADMINISTRATIVNÍ ŘEDITELKA

Su z Brna, kde budu za rok maturovat na Biskupském gymnáziu a do té doby bych ráda zjistila co dál. Simulace jsem objevila před rokem a půl a díky nim jsem se dostala i k MOWTO. Mám ráda tanec, hraní (a prohrávání) stolního fotbálku a jsem výjimečně dobrá ve ztrácení se na neznámých místech a polévání se kávou nebo čajem alespoň dvakrát denně.

JAN CHIOTELLIS
FINANČNÍ ŘEDITEL

Již na střední škole jsem strávil velké množství dní na studentských simulacích politických institucí včetně ČMAK. Své zkušenosti jako účastník bych chtěl nyní využit a obohatit jimi MOWTO. Studuji práva na Masarykově univerzitě v Brně, i když dnes spíše dálkově z Ostravy. Ve volném čase se rád věnuji rekreačnímu plachtění, sportu a různým drobným koníčkům.

BLÍŽÍCÍ SE UDÁLOSTI
DALŠÍ UDÁLOSTI >